Greitos nuorodos: NT Paslaugos

Straipsniai

apie-netiesiogine-elektromobiliu-tarsa
Apie netiesioginę elektromobilių taršą

Po JAV Industrinės ekologijos žurnalo atliktos analizės paaiškėjo skaičiai, pagal kuriuos galima palyginti elektromobilių ir įprastų automobilių draugiškumą gamtai.

Gaminant automobilį su vidaus degimo varikliu, į aplinka patenka 6,4 tonos anglies dioksido. Ir tai sudaro 17 % viso išmetamo per automobilio gyvavimo ciklą anglies dioksido kiekio. Tuo tarpu gaminant elektromobilį, į aplinką patenka 13,6 tonos anglies dioksido. Prie šio kiekio itin prisideda akumuliatorių gamyba.

Gamintojai reklamuoja, jog, eksploatuojant elektromobilius, CO2 į aplinką neišmetama. Bet, kadangi jų naudojama elektra nėra 100 % gaminama iš atsinaujinančių šaltinių, skaičiuojama, jog 1 kilometrui elektromobiliu nuvažiuoto kelio tenka 106 g elektrinių išskirto CO2. Palyginimui: automobilis su vidaus degimo varikliu išskiria 212 g/km. Jeigu elektromobilis naudoja elektrą tik iš iškastinį kurą deginančių elektrinių, kilometrui nuvažiuoto kelio tenka net 265 g. CO2..

Pagal šiuos skaičius, perskaičiuodamas iš imperinės matavimo sistemos, sudariau grafiką, kuriame matyti, kiek reikia nuvažiuoti kilometrų, kol elektromobilis ekologiškai tampa pranašesniu už įprastinį automobilį. Nereikia pamiršti, kad elektromobilio akumuliatorius laikui bėgant turės būti pakeistas, o gaminant naują vėl išsiskirs nemenkas CO2 kiekis.

 

 

Įdomu būtų sulaukti tyrimo, kuris įvertintų ir kitus į aplinką patenkančius taršalus, kadangi tonos CO2 sukelta žala įvertinama tik 5 JAV doleriais, ir tai, galima sakyti, natūralūs taršalai, kadangi ir mes patys, kaip ir kiti gyvūnai, juos išskiriame.

 

  radiocool.lt

Lt