Greitos nuorodos: NT Paslaugos

Straipsniai

koks-saules-kolektorius-geresnis-plokscias-ar-vaku
Koks saulės kolektorius geresnis, plokščias ar vakuminis?

Karštam vandeniui paruošti,šildymui palaikyti,pašildyti baseinų vandenį  naudojami  2-jų tipų saulės kolektoriai: plokštieji arba vakuminiai. Plokščias saulės kolektorius – tai dėžė su gera šilumos izoliacija, uždaryta stikliniu arba plastikiniu dangčiu. Dangtis matinis arba skaidrus. Viduje  yra saulės šilumą sugeriantis sluoksnis su vamzdeliais, vamzdeliuose – šilumą nešantis skystis (vanduo arba spec šilumnešis). Dažniausiai  dangtis būna matinio stiklo,auKšto selektyvumo absorberio danga.Toks stiklas praleidžia visą saulės spindulių spektrą ir didina saulės baterijos naudingumo koeficientą. Saulės radiacija kaupiasi kolektoriaus viduje  kaip šiltnamyje ir persiduoda cirkuliuojančiam skysčiui. Kai kurių gamintojų kolektoriai turi papildomas plokšteles saulės spindulių ,,gaudymui“. Plokštelių pagrindas iš aliuminio arba vario dengiamas  specialiu amorfinio puslaidininkio sluoksniu, todėl plokštelės neatspindi saulės spindulių ir tai leidžia pasiekti saulės kolektoriaus naudingumo koeficientą iki 98 %.  Jeigu saulės kolektorius naudojamas žiemą – sistema užpildoma specialiu šilumnešiu. Tam kad perduoti šilumą namui, baseinui, šildymo sistemoje naudojamas šilumokaitis.

  
Vakuminis saulės kolektorius  primena termosą. Juodas stiklinis vamzdelis su vandeniu  arba spec šilumnešiu  įmontuotas į didesnio skersmens vamzdį, tarp vamzdelių vakuumas. Vakuumas sulaiko iki 95% išgautos saulės šilumos. Likusieji 5% šilumos nuostolių išgaunami per selektivinį padengimo  sluoksnį.
   Papildomas absorberio padengimas didina iki 100% sauės šilumos sugeriamumą. Dėl mažų šilumos nuostolių šilumos skystį saulės kolektoriuje galima prišildyti net iki 120…160°С. 

Kokio tipo saulės kolektorius geresnis?

Vienareikšmiško atsakymo į šitą klausimą nėra. Plokštieji kolektoriai pigesni ir paprastesni, manoma kad plokščias saulės kolektorius patikimesnis už vakuminį  dėl ypač patvarios selektyvinės dangos, tvirto patvaraus stiklo pluošto rėmo. Bet plokščio kolektoriaus remontas brangesnis, nes reikės keisti visą modulį, o vakuuminiam užtektų pakeisti vieną praradusį hermetiškumą vamzdelį (kolbą). Vakuuminės saulės baterijos efektyviai dirba ir žiemos metu iki -30°С ,plokštieji kolektoriai gali dirbti efektyviai iki-5°C

 Plokščius kolektorius patogiau eksploatuoti, ant jų nesilaiko sniegas (tirpsta). Vakuminius kolektorius reikia valyti nuo sniego, kitaip jie neveiks, sniegas ant vakuminių kolektorių netirpsta.

      Mes galime visada  Jums patarti koks  saulės kolektoriaus modulis labiausiai tiktų Jūsų projektui. Tai pat galime suprojektuoti, sukomplektuoti ir su oficialia garantija  sumontuoti visą šildymo sistemą už patrauklią kainą. Esame oficialūs JUNKERS ir VIESSMANN firmų atstovai Lietuvoje. Visos komplektuojančias dalis pristatome su nuolaida tiesiai iš Vilniaus arba Klaipėdos sandelio.

                                                                                                                                                             sildymosistemos.euDeprecated: Function ereg() is deprecated in /var/www/vhosts/ntsfera.lt/httpdocs/lib/ef/ShowBanners.class.php on line 226

Lt