Greitos nuorodos: NT Paslaugos

Straipsniai

pirma-karta-lietuvoje-biuru-pastatu-kompleksas-bus
Pirmą kartą Lietuvoje biurų pastatų kompleksas bus šildomas geotermine energija.

Pirmą kartą Lietuvoje šiuolaikiško verslo centro šildymui bus panaudota geoterminė energija. „Žalioji“ šildymo sistema veiks viename moderniausių ir didžiausių biuro pastatų projektų „Quadrum“, kuris įžengė į svarbiausiąjį statybų etapą.

Šiandien statybų aikštelėje Konstitucijos pr. 21 vyko „Quadrum“ statybų pradžios ceremonija. „Dešinysis Neries krantas ir vėl tampa didžiausia statybų aikštele Baltijos regione. Šiuo metu čia vykdomi 9 stambūs investiciniai projektai, į tvarkomus objektus investuojama per 0,5 mlrd. litų, dar apie 100 mln. litų į infrastruktūrą (gatves, dviračių takus, žaliąsias erdves) investuos savivaldybė. Bus sukurta tūkstančiai darbo vietų“, - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Statybų pradžios renginyje buvo ne tik įkasta simbolinė kapsulė, bet ir pradėtas gręžti pirmasis gręžinys, tapsiantis modernaus verslo centro geoterminio šildymo sistemos dalimi.

„Pradėdami verslo centro statybos darbus, geoterminio šildymo sistemą akcentuojame neatsitiktinai. Tai yra vienas svarbesnių novatoriškų techninių sprendimų įgyvendinant „Quadrum“ darnios plėtros principus. Toks šildymo variantas leis ne tik tausoti aplinką, bet ir sumažinti šilumos kainą, o tai suteiks pridėtinės vertės verslo centro nuomininkams“, - pažymėjo projektą įgyvendinančios bendrovės „Schage“ direktorius Kjetil T. Hanssen.

Jo teigimu, paskaičiuota, kad geoterminio šildymo sistema kasmet leis sutaupyti apie 70 tūkst. Lt verslo centro patalpų šildymui ir vėsinimui.

 

 

 

 Deprecated: Function ereg() is deprecated in /var/www/vhosts/ntsfera.lt/httpdocs/lib/ef/ShowBanners.class.php on line 226

Lt