Greitos nuorodos: NT Paslaugos

Straipsniai

tvirtu-pamatu-irengimas
Tvirtų pamatų įrengimas

Namas remiasi ne į pamatus, o į gruntą po pamatu. Kuo silpnesnis gruntas tuo didesnė tikimybė, kad pamatas sės. Todėl svarbiausia yra pagrindas po pamatais.

Pamato konstrukcijai paskaičiuoti būtini du dokumentai: geologiniai sklypo tyrimai, būsimojo pastato projektas. Teisingai paskaičiuoti pastato konstrukciją galima tik žinant grunto sudėtį ir savybes bei pastato apkrovas.

Pamato konstrukciją parenka konstruktorius. Tik jis gali teisingai įvertinti pastato apkrovas į pamatų pagrindą – gruntą. Konsultacijos su draugais, pažįstamais, statybininkais yra vertingos. Tačiau ne jie, ir ne taupantis medžiagas užsakovas turėtų spręsti, kokio pamato reikia.

Skiriami trys pamatų konstrukcijos tipai:

 

 

  • juostiniai (surenkami, monolitiniai);
  • plokštiniai;
  • poliniai (gręžtiniai, spraustiniai, kaltiniai).

 

Sunkiems pastatams (mūras, gelžbetonio perdangos) rekomenduojame juostinius su padu arba gręžtinius-spraustinius pamatus.

Gręžtinius pamatus („greitai ir nebrangiai“) rekomenduojame tik lengviems: karkasiniams, rąstiniams namams.

Pagrindinė gręžtinių pamatų įrengimo klaida – nepakankamai tvirtas gruntas po gręžinio padu. Dažniausiai to nepavyksta išvengti dėl biraus grunto: gruntas nubyra nuo grąžto arba nuo vidinių gręžinio sienelių.

Gelžbetoninio gaminio tvirtumas priklauso nuo betono markės ir teisingo armatūros karkaso išdėstymo. Žeminti betono markę arba taupyti armatūros karkaso sąskaitą neleistina.

Taupyti visos antžeminės pastato konstrukcijos pagrindo – pamato sąskaita nerekomenduojame. Todėl, jeigu nėra ryškaus kainų skirtumo tarp keleto pamatų variantų, pirmenybę siūlome teikti apatikimesniam pamatų įrengimo būdui.

 

Meistras Alvydas Juravičius http://www.pamatumeistrai.lt/Deprecated: Function ereg() is deprecated in /var/www/vhosts/ntsfera.lt/httpdocs/lib/ef/ShowBanners.class.php on line 226

Lt